fbpx

PDK

Haxhiu: Vetëvendosje ndoshta s’di për takimin, Kurti le ta thotë të vërtetën

Publicisti Baton Haxhiu insiston në vërtetësinë e deklaratës së dhënë në Info Magazine të Kushtrim Sadikut, se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi janë takuar edhe dy herë të tjera, para takimit zyrtar të 6 janarit në Presidencën e Kosovës. “Z.Thaçi dhe Z.Kurti janë takuar dy herë. Dhe kanë biseduar gjatë”,

Lexo më shumë

Hashim Thaçi në oborrin e shtëpisë së tij VIDEO – viti 2007)

Një video që ndodhet në arkivat e agjencisë ndërkombëtare të lajmeve, Associated Press, shfaq presidentin aktual të Kosovës, Hashim Thaçin, brenda oborrit të shtëpisë së tij në Burojë të Skenderajt. Inçizimi rreth dy-minutësh i AP-së shfaq presidentin në dhjetorin e vitit 2007, pas fitores në zgjedhjet parlamentare të atij viti. Thaçi shihet teksa kalon kohë

Lexo më shumë

Ibrahim Rugova e Adem Demaçi duke festuar vitin e ri 1997 (VIDEO)

Bashkëpunëtori i afërt i Presidentit Ibrahim Rugova, Adnan Merovci ka postuar një video inçizim në profilin e tij zyrtar në Facebook për pritjen e vitit të ri 1997 të organizuar nga Presidenti Rugova ku shihen personalitete të shumta të skenës politike të viteve 90-ta. Në video inçizim shihen Presidenti Rugova dhe veprimtari i çështjes kombëtare,

Lexo më shumë

PDK’ja zgjedh kryesinë e re, Migjen Kelmendi e Sami Lushtaku anëtarët e ri

Partia Demokratike e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e Këshillit drejtues. Në këtë mbledhje, PDK’ja zgjedhi kryesinë e saj të re. Neogazeta mëson nga burimet e veta se kryesia e re e PDK’së përbëhet nga 27 anëtarë. Në mesin e tyre janë deputetja Eliza Hoxha, Mixhen Kelmendi e Sami Lushtaku. Disa nga anëtarët e PDK’së

Lexo më shumë

Veseli: Gati dy vjet u promvua koalicioni LVV-LDK dhe tre muaj pas zgjedhjeve s’ka asgjë, kjo është më tepër se mashtrim, është tradhti

Kreu i PDK-së Kadri Veseli ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend, pas seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, ku u zgjodh kryeparlamentar Glauk Konjufca nga Vetëvendosje. Në një intervistë në Zona e Debatit të Klan Kosovës, Veseli tha se nuk u befasua nga ky veprim, përderisa pati kritika për negociatat për marrëveshjen në

Lexo më shumë

Shpërndarja e ulëseve në Kuvendin e Kosovës sipas partive politike

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë sot shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura më 6 tetor. Nga rezultatet Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para me 26.159% apo 220 mijë e 811 vota. E sipas këtyre rezultateve, Valdete Daka ka theksuar se ndarja e ulëseve në Kuvendin e Kosovës do të jetë kështu: LVV

Lexo më shumë

Takohen kokë më kokë Albin Kurti dhe Vjosa Osmani

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është takuar sot me nënkryetaren e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmanin. Përmes një postimi të bërë në Facebook, Kurti ka shkruar që së bashku me Osmanin kanë biseduar për përgatitjet për qeverisjen e re dhe sfidat që i presin, transmeton Telegrafi. Kurti ka shkruar se Kosova do të

Lexo më shumë

Migjen Kelmendi: Na hala nuk ja kena nisë

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Migjen Kelmendi ka thënë se PDK nuk është humbëse e këtyre zgjedhjeve. Përmes një postimi në Facebook, Kelmendi ka shkruar se PDK ka arritur t’i ruaj 170 mijë votat e saj dhe ta rris numrin e tyre për 10 mijë. “PDK caktoi një standard të ri në demokracinë

Lexo më shumë

Ekskluzive: Numërohen 11 mijë vota me kusht, ja kush po prinë PDK del e dyta (Dokument)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka numëruar afro 11 mijë vota me kusht. Vetëvendosje vazhdon të jetë e para edhe nga këto vota pasi që deri më tani ka marrë 2915 vota. Partia Demokratike e Kosovës është e dyta me 2336 vota, para Lidhjes Demokratike të Kosovës që ka 2058 sosh. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës

Lexo më shumë

Hajredin Kuçi: Asnjë parti në Kosovë nuk do të mund t’i fitojë zgjedhjet katër herë rresht si PDK-ja

Nënkryetari i PDK-së, dhe kandidati për deputet nga ky subjekt politik, Hajredin Kuçi, është rikthyer për të folur për zhvillimet politike pas zgjedhjeve të 6 tetorit. Ish-ministri dhe ish-zv. kryeministri Hajredin Kuçi në emisionin “Personale”, ka thënë se ka menduar tërheqjen nga politika por për shkak të disa vendimeve të mëdha që e presin Kosovën

Lexo më shumë

1 2 3 15