fbpx

Kolinda Grabar-Kitaroviq

Grabar-Kitaroviq: Shkëmbimi i territoreve do të hapte kutinë e Pandorës

Presidentja e Kroacisë, Kolina Grabar-Kitaroviq, gjatë një bisede me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres, thotë se kanë folur për situatën në Bosnjë e Hercegovinë dhe raportet mes Beogradit dhe Prishtinës, duke theksuar se shkëmbimi i territoreve do të ishte një ide shumë e keqe, me të cilën do të hapej kutia e Pandorës

Lexo më shumë

Kryetarja e Kroacisë ka disa fjalë për Serbinë

Kryetarja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq, ka deklaruar në Zagreb se Kroacia nuk ka qenë agresore, porse atë dhe Bosnjë e Hercegovinën e kanë sulmuar Serbia e Milosheviqit e dhe e ashtuquajtura APJ, transmeton Koha. “Si kryetare e Kroacisë qartë dhe pa dykuptimësi porosis se dje në Hagë nuk është shpallur aktgjykimi kundër Kroacisë dhe popullit

Lexo më shumë