fbpx

Kadri Veseli

PDK’ja zgjedh kryesinë e re, Migjen Kelmendi e Sami Lushtaku anëtarët e ri

Partia Demokratike e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e Këshillit drejtues. Në këtë mbledhje, PDK’ja zgjedhi kryesinë e saj të re. Neogazeta mëson nga burimet e veta se kryesia e re e PDK’së përbëhet nga 27 anëtarë. Në mesin e tyre janë deputetja Eliza Hoxha, Mixhen Kelmendi e Sami Lushtaku. Disa nga anëtarët e PDK’së

Lexo më shumë

Veseli: Gati dy vjet u promvua koalicioni LVV-LDK dhe tre muaj pas zgjedhjeve s’ka asgjë, kjo është më tepër se mashtrim, është tradhti

Kreu i PDK-së Kadri Veseli ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend, pas seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, ku u zgjodh kryeparlamentar Glauk Konjufca nga Vetëvendosje. Në një intervistë në Zona e Debatit të Klan Kosovës, Veseli tha se nuk u befasua nga ky veprim, përderisa pati kritika për negociatat për marrëveshjen në

Lexo më shumë

Publikohet fotografia e parë e Remzije Mustafës me truprojën e Kadri Veseli pas kthimit në shtëpi

Në orët e mbrëmjes është gjetur Remzije Mustafa, e cila është zhdukur tetë ditë më parë, dhe po kërkohej nga familja e saj. Për Gazetën Express e kanë konfirmuar familjarë të Mustafës dhe Policia e Kosovës se gruaja në fjalë është gjetur. E para pak çasteve një nga vullnetarët ka publikuar në Facebook një fotografi

Lexo më shumë

Pse Veseli e do opozitën: Sikur vetëm 1 votë të ishim prapa partisë së parë, do të shkonim në opozitë

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka folur për herë të parë pas humbjes së pushtetit pas 12 vjetësh qëndrimi në pozitë. Në Rubikon të KTV-së, Veseli tha se ishte vullneti i qytetarëve ai që e bëri partinë e tij të deklarohet për opozitë. Veseli ka thënë se proceset zgjedhore në Kosovë zakonisht janë shembull për

Lexo më shumë

Kadri Veseli: 20 vjetori i themelimit na gjen si parti lidere opozitare, është koha e rizgjimit të PDK-së

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka folur sot para përfaqësuesve të strukturave të PDK-së, në 20 vjetorin e themelimit të partisë, për rrugëtimin e deritashëm të PDK-së. Veseli ka thënë se PDK është krenare si trashëgimtarja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, e cila u soll denjësisht, transformoi veten dhe Kosovën. Ai tha

Lexo më shumë

Çka po ndodh me Kadri Veseli: Pas dy orësh festojmë në shesh

Partia Demokratike e Kosovës e ka shpallur veten fituese të zgjedhjeve parlamentare, dhe për këtë do të festojnë në Prishtinë. Këtë e ka bërë të ditur kandidati për Kryeministër të Kosovës nga PDK, Kadri Veseli. Veseli për Klan Kosovën ka thënë se festa e tyre ”nis pas dy orësh në një nga sheshet e kryeqytetit’‘.

Lexo më shumë

Kadri Veseli: Ditë e jashtëzakonshme për Kosovën tonë të shenjtë

Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së, Kadri Veseli i shoqëruar nga bashkëshortja e tij sot ka votuar në qendrën e votimit në shkollën fillore “Faik Konica” në Prishtinë. Pasi ka votuar së bashku me bashkëshorten e tij, kreu i PDK-së ka ftuar të gjithë qytetarët të votojnë. “Sot është një ditë e mirë, e

Lexo më shumë

Sondazhi final: Përfundimisht Vjosa Osmani apo Kadri Veseli

/

Garës për Kryeministër të Kosovës i janë futur shumë parti politike në Kosovë. Neogazeta realizon këtë sondazhin final për 2 kandidatët kryesor të mbetur nga seria e sondazheve me kandidat ku kanë marrë pjesë 19,375 qytetarë. Rezultatet janë të njohura vazhdimisht kurse në fund të javës do të bëjmë të ditur rezultatin final. Votoni kandidatin

Lexo më shumë

Kadri Veseli: Nuk kam qef ta shoh këtë vend duke dalë prej binarëve

Kandidati për kryeministër nga PDK, Kadri Veseli, sonte në RTK ka thënë se njerëzit në Kosovë duhet të solidarizohe më shumë me njëri-tjetrin. Veseli thotë se është njeriu më proevropian në Kosovë dhe se barrierat për kosovarët nga Evropa po qiten shkaku i myslimanizmit në vend. Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se kundërkandidatët

Lexo më shumë

Britaniku i Boris Johnson: Kadri Veseli nuk tha vetëm premtime të ngrohta, ai dëshmoi se do zhduk abuzimet

Menaxheri i fushatës së Kryeministrit të Britanisë, ish-ministri James Wharton, mbajti fjalim para masës së mbledhur në fushatën përmbyllëse të PDK-së. Një prej figurave më të talentuara të Partisë Konservatore të Britanisë së Madhe, James Wharton, para shumë simpatizantëve të PDK-së në Prishtinë, ka mbajtur një fjalim mobilizues. Ish-ministri britanik dhe njeriu i besueshëm i

Lexo më shumë

1 2 3 13