fbpx

Shpendi udhëheq për vetëm 400 vota epërsi

Facebook
Shperndarje

Janë numëruar deri më tani 40 mijë vota të hedhura në balotazhin e zgjedhjeve lokale në Prishtinë.

Sipas të dhënave në ueb-sajtin zyrtar të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, po prin kandidati i Vetëvendosjes për kryetar, Shpend Ahmeti.

Kreu aktual i Prishtinës aktualisht ka vetëm 400 vota më shumë se kundërkandidati i tij nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi.

Gare dramatike dhe përcaktuese.

Lajmi paraprak

PDK insiston se e ka fituar Mitrovicën, Exit Polli nuk është i saktë

Lajmi tjetër

EKSKULZIVE: Përfundon numërimi i votave në Mitrovicë – Ja kush është fitues

MË TË FUNDIT