fbpx

Neogazeta

0-1 për Kosovën ndaj Çekisë – Shënon Atdhe Nuhiu

Ka startuar ndeshja mes Çekisë dhe Kosovës në ‘Doosan Arena’, që do të zhvillohet në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”. 49′ – Goooooooooooooool, shenon Atdhe Nuhiuu 48′ – Amir Rrahmani ishte afer te shenoje gol shume te bukur,por goditja e tij perfundoi jashte portes 46′ – Bernard Challandes largon nga loja Anel Rashkajn, inkuadrohet

Lexo më shumë

Formacioni i mundshëm i Kosovës kundër Çekisë – Challandes, besnik i skemave të tij

Përfaqësuesja e Kosovës pritet të rreshtohet pa shumë befasi ndaj Çekisë në takimin e vlefshëm për eliminatoret e Euro 2020. Dardanët kanë udhëtuar drejt Çekisë, ku do të përballen me kombëtaren e këtij vendi në kuadër të ndeshjeve të vlefshme për Grupin A. Trajneri Bernard Challandes do të ketë disa mungesa të rëndësishme si ajo

Lexo më shumë

PZAP anulon votat e ardhura nga Serbia, Nisma do të hyjë në Kuvend me 6 deputetë

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) mori vendim pasi ka shqyrtuar 100 ankesat e partive politike dhe kandidatëve të cilët kanë shprehur pakënaqësi me rezultatet përfundimtare të KQZ-së. PZAP ka pranuar si të bazuara 53 ankesa dhe në mesin e tyre është edhe ankesa e koalicionit NISMA-AKR- PD. “Ndërsa lidhur me ankesën e parashtruar

Lexo më shumë

PZAP dërgon në rinumërim më shumë së gjysmën e kutive të votimit në krejt Kosovën

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sipas afatit ligjor edhe ka publikuar vendimin pasi ka shqyrtuar 100 ankesat e partive politike dhe kandidatëve të cilët kanë shprehur pakënaqësi me rezultatet përfundimtare të KQZ-së. Përveç anulimit të votave të ardhura nga Serbia, PZAP ka vendosur që t’i dërgojë në rinumërim edhe më shumë se gjysmën

Lexo më shumë

Lëvizja Vetëvendosje i përgjigjet Fatmir Limajt: S’kemi faj pse ke abuzuar në qeverisje

Ditë më parë, kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, hodhi akuza ndaj Lëvizjes Vetëvendosje, duke thënë se po t’iu ndodhte atyre kjo që i ndodhi partisë së tij, do ta kallnin Prishtinën. Kjo pasi që, sipas Limajt, partia e Kurtit, nuk po i kundërshton votat e ardhura me postë nga Serbia, e të cilat ia

Lexo më shumë

Këta janë emrat e deputetëve që humbën më së shumti vota në zgjedhjet e fundit

Këta janë deputetët që humbën më së shumti vota në zgjedhjet e fundit, krahasuar me ato të vitit 2017 Instituti Demokratik i Kosovës, ka publikuar një inforgrafikë, në përmes së cilës, pasqyrohet rënia e disa prej deputetëve që ndër vite ishin pjesë e Kuvendit të Kosovës. Rënien më të madhe të votave, krahasuar me zgjedhjet

Lexo më shumë

Isa Mustafa: Me VV-në do ta diskutojmë edhe postin e Presidentit

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së kësaj partie ka thënë se kanë diskutuar për punën që ka bërë grupi punues i LDK-së në takimet me LVV-në. Mustafa ka thënë se ende nuk është diskutuar për ndarjen e ministrive me LVV-në. “Ne sot në mbledhje të kryesisë së LDK-së u

Lexo më shumë

Besnik Bislimi tregon se si do të bëhet shkrirja e disa ministrive

Një koalicion eventual në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të tkurrë edhe numrin e Ministrive. Nga 21 Ministri sa janë aktualisht, LVV dhe LDK janë dakorduar që Qeveria e re t’i ketë vetëm 12. Shumë nga to do të shuhen dhe do t’iu bashkohen Ministrive tjera. Njëra ndër to mund

Lexo më shumë

Ish-Deputetët që nuk morën vota të mjaftueshme për të qenë sërish në Kuvendin e Kosovës

Komisioni Qendror Zgjedhor ka bërë shpalljen e rezultateve përfundimtare të kandidatëve për deputet të partive politike. Sipas KQZ-së, ndarja e ulëseve në Kuvendin e Kosovës do të jetë kështu: LVV 32 deputetë, LDK-29, PDK-25 , AAK-PSD-14, Lista Serbe-10 deputetë, VAKAT-2, KDTP-2, Partia Liberale Egjiptiane-1, Nova Demokratska Stranka-1, Partia e Ashkalinjve për Integrim-1, Inciativa e Re

Lexo më shumë

Gazmend Muhaxheri: Isa Mustafa do të ishte Presidenti më i mirë që ka pasur Kosova

Kryetari i Pejës njëkohësisht nënkryetar i LDK-së, Gazmend Muhaxheri ka thënë se gara e LDK-së në zgjedhjet e 6 tetorit ishte me PDK-në e jo me Vetëvendosjen. Muhaxheri, në RTV Dukagjini, ka thënë se derisa PDK ka dalë në opozitë që ishte objektiv i LDK-së para zgjedhjeve nuk mund të thuhet se LDK është humbje

Lexo më shumë

1 2 3 82