fbpx

Armend Ibrahimi sqaron publikun për krizën politike (VIDEO)

Facebook
Shperndarje

Ish-Këshilltari i Kryeministrit Isa Mustafa, Armend Ibrahimi, përmes një komunikimi Live në faqen e tij në Facebook ka shpjeguar se ‘A ështe Lëvizja Vetevendosje shumice politike në Kosovë? dhe a ka të drejtë Lidhja Demokratike e Kosovës për qëndrimet që po mbanë në negociatat me Vetëvendosjesn për krijimin e koalicionit.

Ibrahimi tregon pse VV nuk është shumica politike, por vetëm partia e parë dhe pse LDK ka të drejtë për qëndrimet që po mbanë.

Ai tregon se VV në fakt ka marrë vetëm 26% nga 40% e atyre që dolën në zgjedhje, përderisa 60% e qytetarëve nuk kanë votuar fare përderisa diferenca në mes të LDK dhe VV është mjaftë e ngushtë. Për më shumë ndiceni videon më poshtë.

Lajmi paraprak

Duhet një marrëveshje Kosovë-Serbi për t’i dhënë impuls rajonit

Lajmi tjetër

Vuçiç eksponent i ideologjisë së fashizmit modern serb nga Agim Zogaj

MË TË FUNDIT